אייפון חוזרת לבכורה בארה"ב


בזכות מכשירי אייפון 5  אפל חוזרת לבכורה בארה"בכמעט תמיד, אפשר לקרוא כתבות המציינות עד כמה "אפל" שולטת בשוק האמריקאי. חשוב לדייק ולציין כי בחודשים האחרונים, חלה ירידה חדה מאד ברכישות של אייפון בארה"ב. הדבר קשור לכך שלקח זמן עד שפותחה גרסה חדשה. במקביל, המתחרים המפורסמים עמלו על פיתוח חדש של מערכת אנדרואיד, ועם ההשקה של סמסונג גלקסי 3, המכירות של אלו החלו לעלות בצורה חדה - בעוד שאייפון סבל מירידה חדה, ומרוב של יותר מ 60% בשוק האמריקאי, ירד לפחות מ45%.
 
אז למה המכירות עלו שוב?
עם זאת, בחודשים האחרונים החלו המכירות של אייפון לעלות שוב. הדבר קשור כמובן לכך שאפל השיקה לאחרונה את מכשיר האייפון 5 שלה - מה שעורר עניין ציבורי חדש בתחום. אמנם המרחק לשליטה על 50% משוק הסלולר בארה"ב עדיין קיים, אך הוא הולך ומצטמצם, ובכירי החברה אף מדברים על כך שלא מדובר על תקופה רחוקה כל כך עד שהבכורה של אייפון תשוב.
חשוב לציין שלמרות שהבכורה של אייפון בשוק האמריקאי, והעובדה שהיום הוא בכל זאת מציין עליה מרשימה מאד ברווחים, באירופה מדובר על מצב שונה לחלוטין. השוק האירופאי ברובו - ממש לא מקדם בברכה את המותגים של אפל. האירופאים שומרים על נאמנות הרבה יותר גבוהה למערכות של אנדרואיד, וכן למערות נוספות שמתחרות לאפל, כמו מערכת RIM של טלפון הבלאקבארי המפורסם.
 
על ההבדלים בין המדינות
מבין המדינות האירופאיות, אנגליה נחשבת הידידותית ביותר עבור מכשירי אפל - גם שם יש רוב למתחרים, אולם בכל זאת למכשירי אפל יש סך של 30% בשוק, אל מול 50% של מכשירי האנדרואיד כך שמבחינת אפל אלו הם הישגים נאים. הבעיה היא במדינות אחרות כמו גרמניה וספרד שמהוות שוק עצום מבחינתה פוטנציאל - אך הנאמנות שם דווקא למתחרים של חברת אפל עומדת על 75 ואף על 80 אחוז.
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה