בלקברי פלייבוק זוכה למערכת הפעלה חדשה!

בלקברי פלייבוק זוכה לשדרוג חדש באמצעות מערכת ההפעלה העדכנית של בלקברי, הנקראת OS 2.0. בכך, מנסה החברה לתקן אחד העוולות הגדולים ביותר שנתקלנו בהם בעידן הטאבלטים המודרניים -  העדר אופציית המייל המובנה בתוך בלקברי פלייבוק המקורי.
 
טאבלט בלקברי מעולם לא זכה לקיטונות של ביקורת על מאפייניו הטכניים. הוא אומנם מעולם לא היה מסוגל להתמודד עם האייפד 2 או עם הגלקסי טאב, אך הוא מעולם לא ניסה להיכנס לנישה ההמונית. להיפך, Blackberry Playbook ניסה למתג עצמו כטאבלט המיועד לקהל אליטיסטי ועסקי יותר. לכן, היעדר המייל המובנה היה פשוט קוץ בעוכריה של חברת RImm.
 
נקודת ביקורת נוספת שעימה מנסה טאבלט בלקברי להתמודד באמצעות שדרוג מערכת ההפעלה, הוא התמיכה באפליקציות. אכן,  אחד הדברים המדהימים בבלקברי פלייבוק הוא הכמות המצומצמת של אפליקציות התומכות בו. תפיסתה השגויה של Rimm הייתה שמפתחי אפליקציות מסווגים את Blackberry Playbook כגוף נפרד ושווה במיוחד, וכזה שכדאי לפתח עבורו אפליקציות. תקוותיהם נגוזו במהרה, וכאשר האנדרואיד מרקט והאפסטור הוצפו בים סוער של אפליקציות, טאבלט בלקברי נשאר הרחק מאחור.
 
האופן שבו בלקברי פלייבוק מנסה להתמודד במחסור באפליקציות, הוא מתן תמיכה מסוימת באפליקציות המיועדות לאנדרואיד. למעשה, תמיכה באנדרואיד הובטחה ע"י Rimm  כבר לפני כשנה, אך רק כעת מתחילים הגלגלים לנוע.
 
בלקברי פלייבוק למכירה מסמל את נפילת חברת Rimm, שמניותיה צנחו בשנה האחרונה במאות אחוזים. אל מול צמיחתן המטורפת של גוגל ואפל, מפתחת בלקברי הולכת ומתרסקת, וגם השדרוג למערכת ההפעלה ספק אם יציל אותה מפני נפילה טוטאלית. 
 
בכל מקרה, טאבלט בלקברי פלייבוק מוצע למכירה במחיר זול במיוחד, שהוא למעשה 50% מהמחיר שנדרש עבורו לפני כשנה. שימו לב, לא מדובר בטאבלט כזה גרוע. אם אתם חפצים בטאבלט למטרת שימוש משרדי בלבד, בלקברי פלייבוק בהחלט עשוי לתת לכם פיתרון יעיל וזול.  מחירו בערך כ-25% ממחיר הטאבלטים החזקים ביותר בשוק, והוא לא נופל מהם בהרבה בנתוניו הטכנולוגיים.
 
שימו לב רק, כי בלקברי פלייבוק כולל מסך בגודל 7 אינץ' בלבד, בדומה לגלקסי טאב של סמסונג ובניגוד לאייפד בן 9.5 האינצ'ים. האם זה מספיק לכם? ובכן, אם אתם מתעניינים בטאבלט של בלקברי, סביר להניח שכן. 
 
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות ב- 1 דיונים
מההתחלה לסוף מהסוף להתחלה