אפליקציית בבילון - האם מגדל בבל ייפול?

חיכינו לה רבות, וסוף סוף היא כאן. אפליקציית בבילון לאייפון, Babylon Touch, היא אפליקציית תרגום חינוכית באמצעות מצלמה מבית תוכנת התרגום המפורסם בעולם. 
 
מי לא מכיר את בבילון, תוכנת התרגום הישראלית שהפכה לאחת מתוכנות התרגום המובילות בעולם. עם יציאתה בשנת 1995, הייתה בבילון אחת מהחברות הישראליות המפורסמות בעולם. לראשונה, באמצעות לחיצה על מקש הControl והלחצן הימני של העכבר, הייתם יכולים לתרגם כל מילה על המסך בתוך רגעים ספורים.
 
ב-23.2 יצאה לאוויר אפליקציית בבילון לאייפון, שמבטיחה להיות אפליקציית תרגום מהפכנית. האם היא מקיימת?
 
ובכן, בערך. אפליקציית בבילון, הנקראת Babylon Touch, עושה שימוש בטרנד החדש של האפליקציות – המצלמה האיכותית של האייפון מאפשרת קריאת אובייקטים והבנתם ע"י הסמארטפון. ראינו זאת לראשונה עם מערכת החיפוש הויזואלי של גוגל, וכעת הפונקציה מגיעה לעולם הסמארטפונים באמצעות אפליקציית בבילון לאייפון.
 
הרעיון הוא פשוט – כאשר אתם נתקלים במילה שאינכם מבינים, כל שעליכם לעשות הוא לכוון אליה את מצלמת הסמארטפון ולסמן אותה על המסך. אפליקציית בבילון לאייפון אמורה להבין מיד באיזו מילה מדובר, וברוב הפעמים היא אכן מצליחה.
 
אפליקציית תרגום זו תומכת בכל השפות האירופאיות (כולל, כמובן, עברית), וגם בשפות נבחרות מהמזרח הרחוק. כרגע אפליקציית בבילון מתאימה לאייפון בלבד, אך בעתיד צפויה לצאת בבילון גם לאנדרואיד. סביר להניח שבבילון לאנדרואיד תהיה מוכנה בתוך חודשים בודדים.
 
למרות היותה אפליקציית תרגום איכותית, אפליקציית בבילון לאייפון Babylon Touch היא אינה אפליקציה מושלמת. החיסרון העיקרי בה הוא בכך שמדובר באפליקציה המנסה לחקות את חוויית השימוש במילון הישן. זוכרים שהייתם קוראים ספר, וכאשר הייתם נתקלים במילה שאינכם מבינים הייתם בודקים מה היא? כך בדיוק פועלת אפליקציית בבילון לאייפון, ולמרבה הצער זה לא מספיק.
 
בשנה האחרונה, אנו עדים לשיפור עצום בשירות התרגום של גוגל, גוגל טרנסלייט. Babylon Touch, בכך שהיא מתרגמת מילים בודדות ולא משפטים שלמים, למעשה יורה לעצמה ברגל. בכך שהיא מתרגמת מילים בודדות בלבד, היא לא ממש שימושית – באמצעות הסמארטפון תרגום מילה היא אחת הפעולות הפשוטות ביותר. תרגום משפטים שלמים, לעומת זאת, היא עדיין משימה כמעט בלתי אפשרית.
 
אז האם אפליקציית בבילון לאייפון היא באמת אפליקציית התרגום המושלמת? ובכן, עדיין לא. Babylon Touch היא אפליקציה איכותית, אך עדיין כזאת שדורשת ליטוש, ונראה כי רק עדכון שיאפשר לה לתרגם משפטים שלמים יהפוך אותה לאפליקציית תרגום באמת טובה. 
 

פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה