Facebook לנייד - חפש את החברים שלך בפייסבוק.

אפליקציית Facebook מכניסה את התוכנה הפופולרית ביותר לכיס הקטן שלכם. היא נאה, בנויה נכון ונוחה לשימוש, ולמרות שאינה מושלמת היא מהווה פיתוח נחמד לרשת Facebook הגלובאלית שממשיכה לגדול בעקבות אפליקציית פייסבוק חינמית זו. אפליקציית פייסבוק קיימת לבלקברי, לאייפון, לסמסונג, לנוקיה, ולאייפד, עדיין לא בעברית.

בפרוטרוט:

יש האומרים כי הרשת החברתית הגדולה בעולם, Facebook, לא שינתה רק את פני האינטרנט אלא את פניהם של החיים החברתיים באופן כללי. בין הנושאים החברתיים שעברו שינוי מסוים - שלא לומר זילות- בעקבות Facebook, ניתן להכליל את החברות, החיזור ותקיעת המרפקים (Poking).  אפליקציית פייסבוק נחשבת כיום לאחת מאפליקציות שימושיות ביותר.  רשת Facebook הענקית בעלת חצי מיליארד הראשים הינה התגלמות חזונו של חוקר התקשורת מרשל מקלוהן, שדיבר על כך שהתקשורת הולכת ונהיית כפר גלובאלי. כפר גלובאלי זה קורם עור וגידים אלקטרוניים ב- Facebook.וכעת, פייסבוק עוברת לסמארטפונים. Facebook לסמארטפון היא בדיוק מה שהייתם מצפים מהתוכנה להיות – קטנה, נוחה, ועם הרבה תמונות בביקיני שאפשר להגדיל על מסך מלא. אפליקציית Facebook כוללת את רוב המאפיינים הקיימים בגרסה הרגילה של הרשת, ואינה מנסה לחדש מעליהם דבר. למעשה, כל אדם שאי פעם גלש ברשת החברתית פייסבוק (ומחקרים מלמדים ש-90% מהגולשים באינטרנט בישראל אכן עשו זאת ברשת פייסבוק) ילמד תוך דקות ספורות כיצד להשתמש באפליקציה, לשלוח הודעות, לצ'וטט ולצרף חברות חדשות ובלונדיניות גם ב- Facebook לנייד.

האפשרות לשאת את ה-Facebook לכל מקום עם חיבור באינטרנט היא נוחה מאד ויעילה עבור מכורי פייסבוק או כאלה ששמירת קשרים חברתיים עבורם מתמצה בשליחת מסרים מיידיים (לא מומלץ). הכל באפליקצייתFacebook מאורגן ע"י מסך ראשי ברור המחלק את כל השימושים ל-9 קטגוריות עיקריות וברורות, בהתאם למגבלת המרחב הסמארטפוני. נראה כי בחירת ממשק אפליקציית Facebook נעשתה לאחר שיקולים רבים, והבחירה אכן מצדיקה את עצמה, וב- Facebook לנייד כל האופציות נמצאות במרחק טיפוף Facebook קל בלבד.

עם זאת, אפליקצית פייסבוק לאייפון, אנדרואיד, גלקסי, סמסונג ובלקברי אינה מושלמת ועדיין יש בה מס' חסרונות אל מול פייסבוק ממוחשב רגיל. ראשית, עדיין לא שוחררה גרסת ממשק בעברית לאפליקציית Facebook. גרסה זו היא די הכרחית עבור קהל רב של ישראלים מכורי פייסבוק, שעדיין לא הספיקו (או כבר שכחו...) ללמוד אנגלית. יש לזכור כי ה-Facebook המקורי הפך להיות המוני באמת בישראל, רק לאחר שהוא תורגם לעברית. שנית, מוזר לגלות שבאפליקציית פייסבוק אין אפשרות להצטרף לקבוצות (Groups) חדשות, או אפילו לכתוב בהן תגובות. אופציות אלה ניתנות ב- Facebook המנויד רק לגבי קבוצות שאתם כבר חברים בהן (אלא אם כן מדובר בהפועל ג'לג'וליה ואז אתם לא יודעים לכתוב). דבר נוסף שעשוי להפריע למרפקני ה- Facebook ביניכם, הוא שאי אפשר לעשות Poke באפליקציית Facebook. שימרו את מגיני המרפקים לגרסה הממוחשבת. החיסרון השלישי והאחרון הוא, שאי אפשר לבצע שינויים בפרופיל באמצעות אפליקציית Facebook. אמנם ניתן לכתוב דברים על הקירות, אך אם תרצו לעדכן את פרופיל ה -Facebook שלכם תיאלצו לשבור את ראשכם בהם. עם זאת, חיסרון זה אינו כה משמעותי בפייסבוק בהתחשב בעובדה שרוב האנשים אינם נוטים לשנות את פרופיל ה-Facebook שלהם על בסיס דקות בשטח (ואם את כן אז תמיד תזכרי ש-"חופשי זה לגמרי לבד"...). באופן כללי, שלושת חסרונות אלו אינם מונעים מאפליקציית פייסבוק להיות מוצלחת. 

ליזמים שבינכם אשר מעוניינים לפתח אפליקציה אשר מתממשקת לפייסבוק משלכם ראו רשימה של בתי תוכנה לפיתוח אפליקציות לפייסבוק

גזר דין:

אפליקציית Facebook לנייד היא גירסה טובה והולמת לענק החברתי. בהיותה חינמית, אפליקציה זו מבטיחה למאות אלפי סמארטפוניסטים ישראלים אינספור שעות פייסבוק נוספות, בכל מקום שהם יחפצו בו. למרות שעדיין יש בה מעט חסרונות, גרסת Facebook לנייד אינה מאכזבת והיא פיתוח הולם לתוכנה מיוחדת זו.

8 בסולם גו אפס.

פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות ב- 3 דיונים
מההתחלה לסוף מהסוף להתחלה